Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Newsletter Infojuridic Stiri, Noutati, Articole, Dezbateri
5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Citeste GRATUIT un Raport Special exclusiv "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"

Adauga mai jos adresa de email si vei primi raportul in Inbox
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016
E-JURIDIC.RO cauta meniuMeniu
Consultanta in afaceri | Manager

Litigii de munca. Angajata doreste sa revina din CCC inainte de termen. E posibil?

Luam ca exemplu situatia unei mame care doreste, din motive personale, sa revina la locul de munca mai devreme de implinirea celor 2 ani asupra carora a convenit, pentru concediu de crestere a copilului.

Ce se intampla in aceasta situatie? Are voie angajata sa revina la locul de munca mai devreme?

Raspunsul expertului:
"Angajata poate reveni oricand la locul de munca si poate reintra oricand in concediu de crestere a copilului pana la implinirea copilului a varstei de 2 ani sau 3 ani in cazul copilului cu handicap.

Acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului sau, dupa caz, a stimulentului de insertie se face la cererea scrisa a persoanei indreptatite ori de cate ori aceasta solicita, cu respectarea conditiilor prevazute de lege.

Exclusiv - beneficiati acum de Oferta Speciala de mai jos:
202 Modele de fise de post actualizate conform GDPR


ACTUALIZATE conform Noului GDPR Scapati de stresul controlului Va oferim 202 modele de fise de post redactate impecabil EDITABILE si conforme noului COR & GDPR Atentie Cand vine vorba despre fise de post stiti bine Trebuie sa fie in deplina conformitate cu Regulamentul General privind Protectia Datelor Personale GDPR –...

Oferta Speciala
valabila 48h


Conform art. 11 din OUG 111/2010, dreptul la concediul pentru cresterea copilului se acorda pe baza netransferabila persoanelor ai caror copii s-au nascut dupa data de 1 martie 2012, sau au fost adoptati, luati in plasament, incredintati in vederea adoptiei, sau s-a stabilit tutela incepand cu aceasta data, in situatia in care ambele persoane din familia respectiva indeplinesc conditiile de acordare a acestuia, dupa cum urmeaza:... Continuarea aici >>> "
Data aparitiei: 26 Martie 2015
Ti-a placut acest articol?
Da Like, Printeaza sau trimite pe Email!
Votati articolul "Litigii de munca. Angajata doreste sa revina din CCC inainte de termen. E posibil?":
Rating:

Nota: 5 din 5 din 1 voturi


Newsletter Infojuridic Stiri, Noutati, Articole, Dezbateri
5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Citeste GRATUIT un Raport Special exclusiv "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"

Adauga mai jos adresa de email si vei primi raportul in Inbox
Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016

Poate sunteti interesat si de:

ClubJuridic.ro - intrebarea zilei

OG 19/1994 si Legea Locuintei 114/1996

Intrebare: Buna seara, am cumparat un apartament in provincie, in anul 2003 februarie in temeiul prevederilor Ordonantei Guvernului Romaniei nr. 19/1994 aprobata cu modificari prin Legea nr.82/1995 modificata si completata prin OG nr.76/2001 si Legea nr.734/2001. Ma intereseaza va rog daca pot sa-l vand. In contractul de vanzare cumparare cu plata in rate am o clauza-Locuinta ce face obiectul contract nu poate fi instrainat decat dupa ce cumparatorul achita integral vazatorului sumele datorate actualizate-. Mentionez ca nu am primit subventie pentru cumparare.

Raspuns: Daca mai aveti rate de achitat, din pret puteti achita ratele ramase si sa solicitati radierea inter... [citeste tot raspunsul aici...]

Atentie, Juristi!
5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR

Legea GDPR a modificat Contractele, Cererile sau Notificarile obligatorii

Va oferim Modele de Documente conform GDPR + Clauze speciale

Descarcati GRATUIT Raportul Special "5 modele de Contracte, Cereri si Notificari modificate conform GDPR"


Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentul UE 679/2016