Un nou scandal electoral, de data aceasta in comuna braileana Ulmu. Aici, 25 de persoane s-au ales cu dosare penale. Printre acestea se afla primarul reales al localitatii si membrii Biroului Electoral de circumscriptie Faurei. Acestia sunt acuzati de fals si uz de fals, dupa ce ar fi modificat, respectiv inregistrat, procesele verbale ale scrutinului din 1 iunie.
100 de oameni au protestat, ieri, in strada, cerand anularea votului. Sustinatorii candidatului liberal la primarie il acuza pe primarul PSD ca a fraudat alegerile pentru a castiga din primul tur un al treilea mandat.
Integral pe Realitatea.net
Sursa: Realitatea.net
Copilul tau este gata de
Evaluarea Nationala?

Descarca GRATUIT
"Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala "