Ministrul de Interne, Cristian David, a declarat joi ca si-ar dori ca infractorii retinuti de Politie sa nu mai fie in libertate dupa 24 de ore si a solicitat sprijinul procurorilor si al judecatorilor pentru a preveni si tine sub control infractionalitatea.
"Este in sarcina politiei, dar alaturi de politisti trebuie sa vina procurorii si judecatorii. Sunt... nu dezamagit, dar mi-as dori ca infractorii pe care politia ii retine si care-i prezinta in fata judecatorilor pentru un mandat de retinere sa nu se intoarca dupa 24 de ore si practic sa continue sa ramana pe strada in libertate, nestingheriti si politistii de fiecare data sa aiba dificultati din a-i aduce in fata judecatorilor", a cerut David, in contextul unor intrebari despre situatia de la Craiova.
Integral pe Realitatea.net
Sursa: Realitatea.net
Copilul tau este gata de
Evaluarea Nationala?

Descarca GRATUIT
"Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala "