Premierul Emil Boc a semnat decizia de eliberare din functie a secretarului de stat pentru Problemele Revolutionarilor, Emilian Cutean. Acesta a fost condamnat, luni, la cinci ani de inchisoare, fiind acuzat ca a prejudiciat Guvernul cu peste 200.000 de lei.
Emilian Cutean a declarat ca decizia Judecatoriei sectorului 1 l-a surprins, in conditiile in care, spune el, a respectat intotdeauna legea.
De asemenea, crede fostul deputat PSD, condamnarea sa vine ca urmare a eforturilor sale de a le retrage certificatele de revolutionar celor care le-au dobandit ilegal. In urma deciziei Judecatoriei Sectorului 1, zeci de revolutionari s-au adunat in fata Palatului Victoria cerand demisia lui Cutean.
Secretarul general al Executivului a precizat ca […].
Sursa:
Antena3.ro
Copilul tau este gata de
Evaluarea Nationala?

Descarca GRATUIT
"Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala "