Cel putin 30 de politisti si 30 de civili au fost raniti in cadrul protestelor de la Belgrad fata de politica Statelor Unite si a UE privind Kosovo, iar ambasada Sloveniei in capitala sarba a inregistrat o serie de pagube dupa ce a fost atacata, relateaza postul de radio B92 in pagina electronica.
In pofida faptului ca organizatorii au declarat ca protestul va fi pasnic, au fost vandalizate masini, manifestantii aruncand cu pietre si sticle incendiare catre ambasada SUA si chiar catre oficiali.
Integral pe Gandul.info
Sursa: Gandul.info
Copilul tau este gata de
Evaluarea Nationala?

Descarca GRATUIT
"Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala "