Magistratii Curtii de Apel Bucuresti vor judeca, astazi, propria lor cerere prin care vor sa-si asigure salariile integral pentru luna iunie. Ei ii cer ministrului Justitiei sa solicite Ministerului Finantelor Publice plata sporului de 50%.
Magistratii sustin ca ordinul dat, in iulie, pentru esalonarea sporurilor, nu poate avea caracter retroactiv. Ca atare, macar pe luna iunie, judecatorii ar fi trebuit sa-si ia salariile integral, plus sporul de 50%.
Reclamantii invoca in solicitarea lor o alta decizie data tot de [...]
Sursa: realitatea.net
Copilul tau este gata de
Evaluarea Nationala?

Descarca GRATUIT
"Teste Rezolvate pentru Evaluarea Nationala "