Copierea de continut din prezentul site este supusa regulilor precizate in Termeni si conditii! Click aici.
Prin utilizarea siteului sunteti de acord, in mod implicit cu Termenii si conditiile! Orice abatere de la acestea constituie incalcarea dreptului nostru de autor si va angajeaza raspunderea!
X
Mandatul de arestare al lui Mihail Boldea a fost prelungit cu 30 de zile
Sambata, 19 mai 2012, a fost prelungit mandatul de arestare a deputatului Mihail Boldea. Inalta Curte de Casatie si Justitie a admis astfel cererea Parchetului, stabilind ca mandatul de arestare să fie prelungit din 26 mai până în 24 iunie.
Acuzatiile de inselaciune si constituire a unui grup infractional constituie obiectul acestui dosar.
Procurorii DIICOT au sustinut ca sunt date şi indicii rezonabile în legătură cu participaţia penală a deputatului Mihail Boldea, în perioada 2006-2011, în obţinerea unor importante foloase materiale, injuste, prin inducerea în eroare a unor persoane, cu ocazia încheierii unor contracte de vânzare-cumpărare ale unor imobile, ascunzând situaţia juridică reală a acestora ori existenţei unor convenţii comerciale în ceea ce priveşte bunurile.
Potrivit referatelor Parchetului au fost folosite inscrisuri false în vederea obţinerii, în mod fraudulos, a dreptului de proprietate asupra unui număr de nouă imobile din municipiul Galaţi.
Intrebare: O societate de contabilitate doreste sa incheie o conventie cadru privind efectuarea stagiului de practica in cadrul programelor de studii universitare. Va rugam sa ne ajutati cu raspuns la urmatoarele intrebari: 1. care este legislatia aplicabila? 2. exista vreo prevedere in legislatie privind perioada maxima pentru incheierea unei conventii de practica? 3. in cazul unui cotnrol ITM ce documente se solicita? care este abordarea organelor de control vis s vis de acest tip de contract? 4. orice... vezi AICI raspunsul specialistilor <<
Intrebare: Avem rugamintea sa ne ajutati cu o fisa de post pentru COR 263107 - CONSULTANT IN MANAGEMENT. Multumim anticipat! vezi AICI raspunsul specialistilor <<
Intrebare: As dori sa stiu mai multe detalii cu privire la o speta. Firma are 39 de salariati, si undeva, in perioada urmatoare va trimite in afara tarii, intr-o tara UE sau NON UE inca nu este sigur, care, o echipa formata din 3 salariati care va efectua o lucrare pe o perioada de 2 sau 3 saptamani. Firma noastra ii va plati. Va rog sa imi spuneti daca salariatii vor trebui suspendati in Revisal, daca se face vreo modificare, daca trebuie declarat ceva, la ITM, daca trebuie intocmit vreun act aditional... vezi AICI raspunsul specialistilor <<